SSN
J Keplerweg 26

Bedrijventerrein
Molenwetering

2408 AC
Alphen a/d Rijn
Nederland

Telefoon: 0900-72 44 537  (65cpm)   |   Naambellen: 0900-schildpad   |   E-mail Helpdesk

Zeldzame stranding van zeeschildpad

Openingstijden: Woensdag t/m Zondag van 12.00 uur tot 18.00 uur

De Koog (Texel), vrijdag 24 oktober 2008Aangespoelde zeeschildpad wordt gedetermineerd door medewerkers van Ecomare

Op donderdag 23 oktober 2008 is op het strand van Groote Keeten een onechte karetschildpad aangespoeld. Het dier is in zeer slechte conditie en mist een flipper. De schildpad is behoorlijk uit koers geraakt en wordt momenteel opgevangen in Ecomare.

De onechte karetschildpad of dikkopschildpad Caretta caretta  is ongeveer 70 cm lang. Hij komt normaal gesproken in het Middellandse zeegebied en langs de westkust van Afrika voor. De laatste jaren zijn er vaker strandingen geweest aan de kust van Spanje en Frankrijk en af en toe verder naar het noorden, tot in Noorwegen. In Nederland zijn er recent strandingen geweest in IJmuiden en op Vlieland. Het lijkt er dus op dat deze schildpadsoort zich langzamerhand in noordelijkere wateren begeeft.

De schildpad is donderdagmorgen gevonden op het strand van Groote Keeten en naar Rens Roos van het steunpunt van Ecomare in Groote Keeten gebracht.

Ecomare heeft contact gezocht met verschillende dierentuinen. Toen het daar niet terecht bleek te kunnen is gebeld met het Schildpaddencentrum in Alphen a/d Rijn over de verzorging. De onechte karetschildpad blijkt een omnivoor te zijn en schelpen, schaaldieren en vis te eten.

Het dier had eendenmossels aan zijn achterflippers, en is er ernstig aan toe. De dierverzorgers van Ecomare zullen zorgen voor een zo goed mogelijke opvang.


Bron: Website Ecomare


Zeeschildpad van Ecomare naar Arnhem

De Koog (Texel), maandag 27 oktober 2008

De aangespoelde zeeschildpad wordt goed ingepakt getransporteerd naar Burgers Zoo in ArnhemDe onechte karetschildpad die op donderdag 23 oktober 2008 aanspoelde in Noord-Holland en opgevangen was door Ecomare, is de dag erna naar Burgers’ Zoo verhuisd. Goed ingepakt in een reddingsdeken, om haar warm te houden, is ze in een kist vervoerd.

Just van den Broek, directeur van Ecomare, heeft de vrouwelijke schildpad vrijdagmiddag meegenomen naar Amsterdam, waar medewerkers van de dierentuin uit Arnhem het dier van hem overnamen. In Burgers’ Zoo is geconstateerd dat ze longontsteking heeft, waartegen ze nu antibiotica krijgt. Ze at gelukkig wel meteen inktvis, haring en garnalen, wat een goed teken is.

Bij Ecomare heeft de schildpad een dag in de vogelopvang gezeten. Met een warmtelamp is zij langzaam opgewarmd, want toen zij aanspoelde was zij zwaar onderkoeld. De onechte karetschildpad hoort namelijk thuis in het warme water van de Middellandse Zee en langs de westkust van Afrika. Dat was ook de reden dat Ecomare zo snel mogelijk opvang in een dierentuin heeft geregeld; het centrum heeft geen voorzieningen voor warm zeewater.

De schildpad heeft de gemoederen bij Ecomare flink bezig gehouden. Het was namelijk voor het eerst dat deze soort zeeschildpad levend is aangespoeld in Nederland. De schildpad was naar schatting 15-20 jaar oud. Dat is nog jong voor dit dier, dat wel meer dan honderd jaar kan worden.

Bron: Website Ecomare

Terug naar nieuwspagina

Het Schildpaddencentrum is overdekt en daarom onder alle
 weersomstandigheden te bezoeken!
Openingstijden: Wo t/m Zo: 12.00 uur - 18.00 uur   Ma & Di: Gesloten
Entreeprijzen: € 6,00 t/m € 8,00 pp   Gratis parkeren op eigen terrein!

Deze knop legt een link naar de index/startpagina

Deze knop legt een link naar de top van de pagina

Terug naar startpagina

© SSN